ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek izlence bulamadınız. Her hangi dek seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı daha esen olmaz mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları takdim etmek düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz tek şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız çatı anteni, kurum çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çekmek yerine onları eş internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında eş cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar özgü gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili sadece arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını akış ayrılmış müsait bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, daima güçlü kaliteli ancak video aktarımı temin etmek maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen doğrusu kullandığınız müşterek sistem olan isteğe sınırlanmış video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, zaman istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı benzer IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için muvafık bir kez zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan eş web tarayıcısı ile veya daha yararlı nitelik kendince bir set üstü kutu ve olağan sadece dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli yalnız deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, müşterek stüdyoda birkaç yüzey kişiden oluşan hareketli bir kez kitleyle konuşmak yerine, simultane geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok siteye git sayıda natif sonlu filmler ve diziler uğruna profilimize yarar veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu hayalet üretmek göre onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin ekonomik aynı kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her janr safi trafiğini sağlam eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da bir video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital daha fazla bilgi biçime dönüştürmek amacıyla çok çok müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan yasaya bir kez benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan yeni bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya eş bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen yalnız IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla daha etkisi tek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca çıkan okunuşu kesikli müşterek görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle çok şiddetle okunuşu güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken yalnız öbür yandan video programları gelen akışı oynatır lakırtı konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz ziyade ve eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan sadece sadece kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı eş çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu ancak sunucunun bir hayli istemciye uslu sadece istemciyle olduğu denli kolay bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz bir kez videoteyp paketi akışı olacaktır. tıkla Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek göre “kanalları değiştirmeye” karar verirse, dinamik benzer şekilde müşterek iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki burada sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını tek iki saniye ortamında indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düzlük elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, sahici Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun birleşik görüşleri müşterinin üyelerine etkili benzer şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim saha kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak kendince faziletli nitelikli ve çok ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, uslu sadece nesne davranmak şartıyla programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları siteye git videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan hareketsiz eş tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar